×
Środa, 26.09.2018, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

  • 7.03.2018, 05:30
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w kioskach!

Z budynku ewakuowano 42 osoby
W  akcji brało udział 17 zastępów straży 

Aż 17 zastępów straży pożarnej z całego powiatu starogardzkiego zadysponowano do gaszenia wielkiego pożaru hotelu przy ulicy Leśnej w Zblewie. Pierwsze płomienie zauważono około godziny 8.50. W budynku znajdowały się 42 osoby, które ewakuowały się przed przybyciem strażaków. Świadkowie twierdzą, że ogień wydostawał się z dachu w miejscu komina. Żadna z osób nie została poszkodowana. O zdarzeniu powiadomiony został Nadzór Budowlany. Nie jest jeszcze potwierdzone, co mogło być przyczyną powstania ognia, trwa szacowanie strat. 
 

Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów
Experyment Gdynia CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów


42-latek został znaleziony w lesie - Pod koniec lutego spacerujące po lesie osoby znalazły zwłoki mężczyzny. O dramatycznym znalezisku natychmiast powiadomiona została policja.  Śledczy wstępnie wykluczyli udział osób trzecich. Ciało 42-latka przekazane zostało na sekcję zwłok, w celu wyjaśnienia przyczyny śmierci. 

Mieszkańcy Bietowa walczą o chodnik - Brak chodnika i nieoświetlony fragment szosy – to problem mieszkańców wsi Bietowo koło Lubichowa, z którym borykają się od lat. Jak twierdzą, samochody w tym rejonie rzadko kiedy stosują się do ograniczeń prędkości, a fatalne pobocze powoduje, że są oni narażeni na ogromne niebezpieczeństwo. Sytuacja jest również szczególnie nieprzyjemna, gdy panują złe warunki pogodowe, wówczas ciężko przejść ulicą, aby nie zostać ochlapanym. Czy mieszkańcy niewielkiej wsi mogą w najbliższej przyszłości liczyć na chodnik pomiędzy Bietowem a Lubichowem? 

Uratowali 23 – latkę przed zaczadzeniem - Policjanci ze Skarszew uratowali kobietę, która podtruła się czadem. Funkcjonariuszy zaalarmowała zaniepokojona siostra, która nie mogła wejść do mieszkania swojej krewnej. Funkcjonariusze wyważyli okno i wynieśli kobietę z mieszkania. Dzięki skutecznej pomocy 23 - letnia mieszkanka Kociewia trafiła do szpitala, gdzie została objęta specjalistyczną opieką.

Wbił się w naczepę ciężarówki - Policjanci ze Zblewa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym ranny został 38-letni mieszkaniec Bytowa. Do zdarzenia doszło, gdy jadący ciężarowym citroenem mężczyzna uderzył w tył ciężarówki, której kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem na czerwonym świetle.

Co miał na sumieniu kierowca osobowego volkswagena? - Policjanci z Kalisk zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który na widok radiowozu zatrzymał auto i zaczął cofać. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy oraz posiadał sądowy zakazy prowadzenia pojazdów. 55-latek odpowie teraz za niestosowanie się do wyroku sądu oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jaki wyrok dla właścicielki mastifów? - Dobiega końca proces Danuty Sz. z Rokitek, właścicielki mastifów tybetańskich, które w kwietniu 2016 r. zaatakowały i dotkliwie pogryzły, wówczas 9-letnią Marysię. Wyrok sądu w tej sprawie poznamy prawdopodobnie pod koniec marca. Na ostatniej rozprawie, o swoich spostrzeżeniach na temat sprawców zdarzenia oraz warunkach w jakich były trzymane psy, opowiadali lekarze weterynarii. 

33-latek miał molestować dziewczynkę - Do policyjnego aresztu trafił mieszkaniec powiatu starogardzkiego. 
Mężczyzna miał się dopuścić molestowania seksualnego małej dziewczynki – córki swojej partnerki. Jeśli zarzuty wobec 33-latka potwierdzą się, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany nie przyznał się do winy. 

Uczcili Żołnierzy Niezłomnych - Dzień 1 marca w roku 2011 został ustanowiony świętem państwowym. Tego dnia od 6 lat obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, które działało w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Z tej okazji starogardzki Klub Gazety Polskiej zorganizował uroczystości przy rondzie im. majora Łupaszki. 

Dziura na dziurze. „Ciężko jest nawet przejechać autem” - Niedawno opisywaliśmy problem mieszkańców ulicy Hermanowskiej w Starogardzie. W podobnej sprawie zwrócili się do nas mieszkańcy ulicy Długiej w Janowie, koło Starogardu. Krytyczny stan nawierzchni uniemożliwia przejazd autem, a także spokojnie przejście pieszo. - Doraźne naprawy wystarczają jedynie do pierwszego deszczu – zauważają mieszkańcy. 

Ważna inwestycja wstrzymana przez GDDKiA - W środę 21 lutego w Starostwie w Starogardzie Gdańskim odbyło się spotkanie prezydenta, burmistrzów i wójtów z terenu powiatu starogardzkieog z kierownictwem pomorskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące przebudowy drogi krajowej nr 22. W związku z ubiegłorocznym zaleceniem Komisji Europejskiej jezdnia ma zostać dostosowana do nośności 11,5 kN/oś. Dla gminy Czarna Woda oznacza to odsunięcie o rok budowy ścieżek rowerowych. 

Sprawdź co, gdzie i kiedy! - Karnawał za nami, ale wciąż można ciekawie spędzić wolny wieczór czy weekend. Specjalnie dla naszych Czytelników przeszukaliśmy informacje o tym co, gdzie i kiedy będzie się działo na Kociewiu. Sprawdźcie sami! 

Ruszyła rekrutacja do pierwszych klas szkół podstawowych - Rekrutacja do klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych, dla których gmina miejska Starogard Gdański jest organem prowadzącym rozpoczęła się w dniu 1 marca. Żeby zapisać dziecko do szkoły należy w terminie do 30 marca złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydatów warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Obwodnica Starogardu nadal w rządowym programie - Temat obwodnicy w dalszym ciągu nie przestaje budzić wielkich kontrowersji. Wciąż narasta wokół niej wiele plotek, przypuszczeń, czy opinii. Tematem ponownie zajęli się radni podczas ostatniego posiedzenia Sesji Rady Miasta. Wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski uważa, że realne jest rozpoczęcie budowy w roku 2020. 

Klocki Lego kluczem do wiedzy - Lego More To Math - to nowa linia produktów Lego przeznaczona specjalnie dla dzieci w wieku szkolnym, która umożliwia uczniom tworzyć rozwiązania do matematycznych zadań, używając prostych modeli. Taką formę nauki stosują nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gd. Z zajęć zadowoleni są uczniowie, rodzice i pedagodzy. 

Spotkanie z niezwykłą osobą - Księża z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Skarszewach zapraszają na spotkanie z kobietą, która przeżyła swoją przemianę odnajdując drogę Boga poprzez wybaczenie. Jest to kolejna okazja, aby uwierzyć w przebaczającą miłość. 

Pobiegł na rekord w Barcelonie - Leon Gajdus, gimnazjalista ze Skórcza wziął udział w półmaratonie ulicznym, który odbył się 11 lutego w Barcelonie. Ten młody biegacz pokonał ponad 21 kilometrów w 1 godzinę, 34 minuty i 32 sekundy – to znacznie szybciej niż zakładano. 

Udany rewanż rywali - W słabym stylu Kociewskie Diabły wróciły do gry w ekstraklasie. Porażka na własnym parkiecie z koszykarzami klubu AZS Koszalin była zaskoczeniem dla kibiców. 

Konieczne są przesiadki”. Apel podróżnych do władz MZK - Do naszej Redakcji zgłosili się Czytelnicy, którzy skarżą się na brak bezpośredniego połączenia autobusowego z dworca PKP do starogardzkiego szpitala. Jak mówią, znacznie utrudnia to im dojazd, a w nagłych przypadkach może zakończyć się bardzo źle, gdyś karetka nie zawsze zostaje wysłana. O to, dlaczego nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy tymi dwoma strategicznymi punktami w mieście, zapytaliśmy w Miejskim Zakładzie Komunikacji. 
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (86)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obywatel
obywatel 13.03.2018, 13:17
Zarzuty usłyszało dwóch dyrektorów placówek wychowawczo-opiekuńczych w Sucuminie i w Starogardzie Gdańskim. Prokuratura oskarża ich o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad 17 wychowankami.
I co teraz zrobią radni powiatu ?
Przyznają nagrody ?
Ryś
Ryś 12.03.2018, 10:40
Tragedia na drogach w gm. Smętowie ! Dziadostwo .
Dzisiaj TVN ma nagrywać program.

mieszkaniec
mieszkaniec 12.03.2018, 12:40
Na Hermanowską do nas niech przyjadą i zobaczą co tu się dzieje. CZERWONA kartka dla prezydenta!
też mieszkaniec
też mieszkaniec 12.03.2018, 13:14
Rejon Malinowej Poziomkowej Borówkowej również zaprasza prezydentów na odwiedziny. Najlepiej w lakierkach i garniturkach.
levis
levis 8.03.2018, 17:27
http://gloskociewia.prv.pl/2018/03/05/w-senacie-odbylo-sie-spotkanie-tematem-byla-starogardzka-obwodnica/
A ja się pytam gdzie był Walczak i Kucharczyk?!!!
Pierwszy pewnie wsłuchiwał się w rady "wybitnego samorządowca" Głucha, a drugi rozbijał kolejną służbową łódź:-))
mk
mk 11.03.2018, 08:37
czytając ten stenogram mam pytanie czy Kilian potrafi sklecić jedno spójne i zrozumiałe zdanie. a z podanych terminów wnioskuje, że obwodnica nie powstanie przed 2030 rokiem. koncepcja zmiany projektu z węzłów bezkolizyjnych na ronda ze względu na koszta jest po prostu idiotyczna w XXI wieku tak się nie buduje eksperci z ministerstwa infrastruktury i budownicwa
Zorientowany
Zorientowany 9.03.2018, 08:07
Panie Luszczynski może pan opowiedz historię jak panu dwa razy prawo jazdy za chlanie zabrali? Wstyd dla całego OSP że taki koleś jest wice prezesem!
STUDENT
STUDENT 8.03.2018, 14:14
WSZYSTKIM PANIOM
MŁODYM I JESZCZE MŁODSZYM ,
PIĘKNYM I JESZCZE PIĘKNIEJSZYM,
MĄDRYM I JESZCZE MĄDRZEJSZYM,
KOCHANYM I JESZCZE KOCHAŃSZYM
WSZELKIEJ POMYŚNOŚCI W DNIU WASZEGO ŚWIĘTA I OBY TRWAŁO CAŁY ROK ŻYCZY STUDENT DKF.
myrka
myrka 8.03.2018, 09:45
Ania nareszcie się dobrze bawi, widać praca w um powoduje rozkwit i pełnię szcześcia. Dlatego zawiść się sączy. Pamietam jak zaiwaniała w mi i pomagała całym sercem ubogim ludziom, szara, zmęczona. Teraz wygląda lepiej.
Mati
Mati 9.03.2018, 06:21
Ubdorotki miała tak źle? Pamiętajcie można inaczej ale można tez lepiej!
no jasne
no jasne 8.03.2018, 10:25
No wiadomka, na państwowym wichcie
xXx
xXx 8.03.2018, 10:59
Na czym? Co to jest wicht?
władek
władek 8.03.2018, 10:34
to są organy samorządowe i podlegają pod RIO,gdyby podlegali pod fiskusa,to by tak nie fikali
myrka
myrka 8.03.2018, 13:47
Choć jeden pracodawca co dba o swoich pracowników w tym raju, to tzw budżetówka. Zamiast pogonić to prywatne tałatajstwo co mało płaci, oszukuje i wykańcza ludzi to siedzisz i zazdrościsz bo tak najprościej.
kamila
kamila 8.03.2018, 14:05
W budżetówce dbają o pracowników hahahahaha ale się uśmiałam ohoho
Wyborca
Wyborca 8.03.2018, 08:23
Czy juz coś wiadomo ilu kandydatów szykuje się na prezydenta Starogardu Gd ?
agent um
agent um 9.03.2018, 11:17
7
felek
felek 9.03.2018, 12:43
Ale co 7? Siedmiu wspaniałych czy 7 bezradnych?
cypis
cypis 8.03.2018, 14:52
Za dużo żaden się nie nadaje. Debaty z nimi robić jedną za drugą i transmitować co ludzie zobaczą co sobą prezentują!
kikut
kikut 8.03.2018, 09:03
Na mieście gadają, że podobno pawcio, jancio, grzesio.......
lizor
lizor 8.03.2018, 10:09
A tomcio i maciejko?
szedł grześ przez wieś
szedł grześ przez wieś 8.03.2018, 09:14
Jaki Grzesio? Na pewno Rysio. A gdzie kobiety?
gość
gość 8.03.2018, 09:13
grzesio?
sss
sss 8.03.2018, 14:05
rysio?
do strefa 11
do strefa 11 8.03.2018, 05:45
No i doigrałeś się baranie jeden...obie panie mają pełne prawo oskarżyć cię o naruszenie ich dóbr osobistych i mam nadzieję, że to zrobią. Każdy ma prawo robić w wolnym czasie i za swoje pieniądze to na co ma ochotę. Lepiej żeby nie opublikowano twoich zdjęć z imprez, bo tam to jest dopiero jazda bez trzymanki...a są takie:)
Kamila
Kamila 8.03.2018, 07:41
Tez mi sie wydaje, że to mogła być koleżanka zazdrośnica. A tak z ciekowosci od kiedy kopiowanie linków ogólnodostępnych zdjęć jest naruszeniem dóbr osobistych? Poza tym ładnie ktoś Was wypuścił i teraz wszyscy wiedza ze w UM oglądają i może nawet komentują kociewiaka;)
Nie dla PiS
Nie dla PiS 8.03.2018, 07:19
Dokładnie post a po imprezach latałeś katoliku hipokryto.
Lol
Lol 8.03.2018, 07:18
Kto ten tulipan? Wytłumaczy ktoś w końcu? Tyle rzeczy piszą, a nie wiadomo kto to? Proszę imię nazwisko to sobie wygooglam lub na fb znajdę.
To ja
To ja 7.03.2018, 21:32
Dluga w janowie hermanowska w starogardzie i ogrodowa w smetowie drogi nie do uzytkowania tylko na wiosne przeorac i posiac jak dlugo mozna byc cierpliwym i sluchc obietnic wladzy ze zrobi remont w 2019 jak jej juz nie bedzie w wyborach mieszkancy to podsumuja
Realista
Realista 8.03.2018, 08:50
Gdzie obiecana droga z Kopytkowa do Frący ? Potopić się można .
Kłamczucha i manipulantka.Brać prawie 11 tysięcy zlotych miesięcznie za co ?
Na taczkę ją i przewieźć po tych dziurach.
I co znowu będzie kampania z ambony na to liczy ?
Gość
Gość 10.03.2018, 15:35
Ambony w to pajacu nie mieszaj.Możesz startować sam
Ambona
Ambona 13.03.2018, 13:27
Sam jesteś pajac.
Ruda
Ruda 10.03.2018, 17:24
Ktoś jest głupi nie nie wie jak było ?
Palnij się gosciu w łepetynę.
Gość
Gość 10.03.2018, 22:15
A jak było.Doceń to co masz Ruda ,mogło być gorzej.
Romek
Romek 11.03.2018, 11:13
Bardzo współczuje bo masz mocno chorą głowę. Należysz pewnie do jej klubu tz.bankrutów i oszołomów i masz pomroczność jasną ?
Natomiast Ruda liczyła ,że będzie "gwiazdą "a teraz nie ma nawet upowaznień i boi się brać zwolnień lekarskich a gwiazdorzy kto inny!
Pół wiochy już wie co Ruda i inni mają za kocioł w pracy ! Sami się tłuką !



ciekawy
ciekawy 7.03.2018, 13:31
Dwie sprawy: to to jest ten tulipan? Tylko konkretnie tak zebym mogl zwyrodnialca znalesc na fb
drugie :Dziunie w trakcie rządów w mieście Naszego Starogardu ładnie się bawia na państwowym. Ciekawe co się dzieję na delegacjach? To amo co za czasów SCKu?
moby
moby 7.03.2018, 13:47
A co się działo za czasów SCku?
obwodnica
obwodnica 7.03.2018, 12:27
"Wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski uważa, że realne jest rozpoczęcie budowy w roku 2020"??? Chyba ogłoszenie przetargu! A budowa mogłaby się rozpocząć najwcześniej w 2023 roku.
Polecam również obejrzenie transmisji lub lekturę stenogramu z posiedzenia Parlamentarnego (czyt. pisowskiego) Zespołu ds. "rozwiązywania" problemów mieszkańców Polski powiatowo-gminnej w sprawie starogardzkiej obwodnicy, na który "reprezentowali" nas krasomówca Kilian i jego pisowski kolega z rady powiatu Cywiński http://gloskociewia.prv.pl/2018/03/05/w-senacie-odbylo-sie-spotkanie-tematem-byla-starogardzka-obwodnica/
lol
lol 7.03.2018, 12:38
Kilian i obwodnica? Przeciez on sie boi głosowac i wyciąga krty do glosowania
strefa 11
strefa 11 7.03.2018, 11:14
Zobaczcie jak się bawią z Urzędu miasta, najpierw piwko
https://www.facebook.com/egosopot/photos/ms.c.eJxlkUkOBDEIxH40ClBs~;~;9YSy3NoZ2rlTKhsGOZpV6VQj75sz~_JrNwPUdZZvNkiadGTA08ZiVcj1VFMOcySL2ftZfYRt3D8~_VV9yEQhZbq28AbRLNuYIHG2WscxXcPpFcZbTDKluTzN3ZeNldEch~_bWm3oA8mRxsA~-~-.bps.a.10155647934254285.1073742617.115257744284/10155647945609285/?type=3&theater
a teraz popijamy shotem:
https://www.facebook.com/egosopot/photos/ms.c.eJxlkUkOBDEIxH40ClBs~;~;9YSy3NoZ2rlTKhsGOZpV6VQj75sz~_JrNwPUdZZvNkiadGTA08ZiVcj1VFMOcySL2ftZfYRt3D8~_VV9yEQhZbq28AbRLNuYIHG2WscxXcPpFcZbTDKluTzN3ZeNldEch~_bWm3oA8mRxsA~-~-.bps.a.10155647934254285.1073742617.115257744284/10155647946189285/?type=3&theater
Teraz wyobraź sobie drogi mieszkańcu ""co Ty możesz zrobić dla Starogardu" a co oni i jak muszą wygladać wyjazdy do Diepholz i Chin...
Pozdrawiam serdecznie i miłego tygodnia :)
UM
UM 7.03.2018, 22:29
Ja bym sie wcale nie zdziwiła jakby to jakaś koleżaneczka z pracy napisała ;)
KC
KC 7.03.2018, 22:41
Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Nie trzeba byli z czerwonymi sie dogadywać.
gość
gość 7.03.2018, 18:43
Dla mnie gościu jesteś totalnym śmieciem.
gość
gość 7.03.2018, 18:39
Ty gnoju widać przecież że dziewczyna jest prywatnie i ma prawo do prywatności. Takie wykorzystywanie jakiś zdjęć do celów politycznych może robić tylko największe bydle. Masz chamie odwagę to podaj swoje dane partyjna hieno.
Fotograf
Fotograf 7.03.2018, 22:25
Te zdjęcia z tego co widzę są ogólnie dostępne wiec w czym problem?
Gul
Gul 7.03.2018, 22:22
Czemu musi hyc partyjna? Teraz pod krypto stowarzyszeniami siedzą największe hieny.
Grasz?
Grasz? 7.03.2018, 12:44
Dla mnie te zdjęcia są dość wymowne. a tacy cacy niby są w tej ich gazetce propagandowej. Tragedia kogo oni zatrudniaja
LSD
LSD 7.03.2018, 12:36
Nie do wiary! A my musimy płacić jeszcze im podatki....
Później się wymądrzają na sesjach....
bykon
bykon 7.03.2018, 12:40
Ale kto?
szok
szok 7.03.2018, 12:17
Ja pierdziele, ale muszą na tych wyjazdach balangować...
king
king 7.03.2018, 12:16
I co niby takiego jest na tych zdjęciach?
człowiek
człowiek 7.03.2018, 12:10
fajna impreza. a na tych zdjęciach bawią się ludzie z UM za nasze pieniądze w godzinach pracy, czy co bo nie kumam?
pamela
pamela 7.03.2018, 12:41
Czy w godzinach pracy to nie widać, ale pensje otrzymuje z naszych więc to chyba jednoznaczne, przynajmniej dla mnie.... Co oni na wyjazdach muszą wyprawiać w takim razie.... Piwo popijać shotem? Maja zdrowie...
wovow
wovow 7.03.2018, 15:01
jednoznaczne z czym? kto jest na tych zdjęciach? i o jakie wyjazdy chodzi? WTF
marian
marian 7.03.2018, 13:49
co to je ten shot bo znam tylko szrot?
Kilian na drzewo
Kilian na drzewo 7.03.2018, 08:02
Obwodnica w rządowym programie? I co z tego skoro Kilian oi się zagłosować za jej finansowaniem i wyciąga karte do głosowania?
carl
carl 7.03.2018, 12:16
http://gloskociewia.prv.pl/2018/03/05/w-senacie-odbylo-sie-spotkanie-tematem-byla-starogardzka-obwodnica/ jak tak wygląda walka o tyle razy obiecaną przez tych i owych obwodnicę Starogardu to nie mam nadziei na merytoryczne podejście do sprawy tylko politykierstwo i mamienie ludzi
elf
elf 7.03.2018, 09:46
Jest taka rzecz Pan Kilian "że tak powiem" to fajny chłop.
.
. 7.03.2018, 10:47
Tak? I co z tego ? Co ma z tego społeczeństwo , że on fajny?
p(osły)
p(osły) 7.03.2018, 13:10
i jeszcze diety uposażenia,podróże etc...
http://gloskociewia.prv.pl/2018/02/23/diety-uposazenia-podroze-sluzbowe-poslow-kiliana-i-neumanna/

Pozostałe