Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Mozartiana Flesh 2018 w Starogardzie Gd. - zespół Otar Magradze Jazz Band.

start 23.08.2018 godz. 19:00

Starogardzkie Centrum Kultury

koniec 02.08.2018 godz. 13:00

Lokalizacja: Starogard Gdański, ul. Al. Jana Pawła II nr 3

23 sierpnia 2018 r.

godz. 19:00

Starogardzkie Centrum Kultury

wstęp wolny

Gdańskie święto muzyki Mozarta to spora dawka muzyki klasycznej, jazzu i folku. 7 festiwalowych dni, około 200 artystów, 13 koncertów, tradycyjnie w pięknej scenografii Parku Oliwskiego, Katedry Oliwskiej i Domu Uphagena. Impreza potrwa od 19 do 25 sierpnia.

Międzynarodowy Festiwal Mozartowski "Mozartiana" po raz pierwszy zostanie zaprezentowany poza Gdańskiem. W dniach 21-23 sierpnia wybrani artyści festiwalowi zaprezentują się w Starogardzie Gdańskim.

Program:
21 sierpnia (wtorek) godz. 19:00, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim – recital Yuko Kawai, finalistki XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, zachwycającej niezwykłym liryzmem i śpiewnością gry.

22 sierpnia (środa) godz. 19:00, Starogardzkie Centrum Kultury - The ThreeX – Dwoje skrzypiec i fortepian, wyszukany humor i instrumentalna wirtuozeria – tych kilka słów najlepiej charakteryzuje młodych muzyków Wiednia.

23 sierpnia (czwartek) godz. 19:00, Starogardzkie Centrum Kultury – Otar Magradze Jazz Band, artyści z Gruzji, którzy interpretują Mozarta grając połączenie jazzu i kaukaskiej muzyki ludowej.

Organizatorzy wydarzenia w Starogardzie Gd.:
Starogardzkie Centrum Kultury
Towarzystwo Miłośników Ziemi Kociewskiej

Patronat nad koncertami sprawuje Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

Trzynasta edycja Festiwalu przypada w roku jubileuszu 40-lecia organizatora wydarzenia - Polskiego Chóru Kameralnego. Idea Festiwalu przez wszystkie lata pozostaje niezmienna – promować muzykę klasyczną poprzez prezentację schedy po Mistrzu z Salzburga w różnorodnej stylistyce, ale zawsze na najwyższym poziomie artystycznym.23 sierpnia o godzinie 19:00 w Starogardzkim Centrum Kultury wystąpi zespół Otar Magradze Jazz Band.
Otar Magradze urodził się w 1954. Na pianinie gra od 7 roku życia. Edukację muzyczną rozpoczął w Centralnej Szkole Muzycznej w Tbilisi, znanej jako Dziesięciolatka Talentów (1968-1972), i kontynuował w Konserwatorium w Tbilisi, w klasie fortepianu.
Otar Magradze gra jazz na profesjonalnym poziomie od 1977 r. Koncertuje od 1981 r., odnosząc sukcesy na krajowych i międzynarodowych festiwalach jazzowych. Występował m. in. we Francji, w Niemczech, Polsce, Estonii, Rosji, Armenii, Chinach, na Litwie i Ukrainie. Jest aktywnym uczestnikiem międzynarodowych koncertów jazzowych w Tbilisi.

Pod koniec lat osiemdziesiątych stał się jednym z pierwszym muzyków jazzowych w Gruzji, który wykonywał gatunek znany jako etno-jazz. Poza graniem standardów jazzowych łączy utwory różnych gruzińskich kompozytorów z tradycyjną muzyką etniczno-folkową. Jest również autorem etno-jazzowych kompozycji, wykonywanych nie tylko przez jego zespół, ale też innych muzyków w Gruzji i poza jej granicami.  
Jako lider własnego zespołu jazzowego koncertował ze światowej klasy muzykami jazzowymi, takimi jak Bob Mintzer, Billy Cobham, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak, Chaka Khan, Roland Hanna, Jean-Luc Ponty, William Lecomte, Benny Golson i wieloma innymi. Od wielu lat gra również w słynnym Tbilisi Big Band.
Wydał dwa autorskie albumy: After the Rain i Otar Magradze & Tbilisi Jazz Quartet's Muslim Square.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.