Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Przystanek Kultura - Koncert Julii Vikman z zespołem.

start 20.04 godz. 18:30

Starogardzkie Centrum Kultury

Lokalizacja: Starogard Gdański, ul. Jana Pawła II 3

20 kwietnia 2018 r.
godz. 18:30
Sala widowiskowa SCK
Bilety 30 zł

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 20 kwietnia br. o godzinie 18:30 na koncert Julii Vikman z zespołem. W programie utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Anny German, Czesława Niemena, Żanny Biczewskiej i Władimira Wysockiego. Impreza odbędzie w ramach cyklu Przystanek Kultura w sali widowiskowej SCK. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w recepcji SCK oraz na stronie sck-bilety.interticket.pl/.

Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji, a jej rodzice byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego.
Z czasem uczyła się w akademii muzycznej na klasycznym fortepianie oraz sama uczyła muzyki. Po wydaniu płyty "Dreams of Necton" z art-rockowym zespołem Decadance we Francji (Musea Records) jako wokalistka i klawiszowiec tego zespołu z powodzeniem koncertowała na dużych festiwalach w Rosji i Europie Zachodniej.

Przez ponad rok czasu pracowała jako muzyk sesyjny w studiach nagrań Izraela (Tel-Aviv, Jafa)
i stolicy Rosji, Moskwie. Następnie przeprowadziła się do Polski, gdzie rozpoczęła karierę solową
i założyła swój zespół JVB.

Duże zainteresowanie Świata kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu "Ballady i Romanse Rosyjskie" i wydaniu trzech płyt:
2008 - "Podmoskiewskie Wieczory", Radio Gdańsk
2012 - "Bielyje Rozy", Selekta Studio
2013 - "Ballady i Romanse Rosyjskie", Selekta Studio

Z tym projektem w wersjach ESTRADOWO i KAMERALNIE koncertowała w Polsce, Niemczech i Francji. Występowała na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

W lipcu 2013 roku wyszła na świat debiutancka płyta z materiałem autorskim Julii Vikman "The Autumn Dreams", album zawierał 6 utworów, którymi Julia prezentowała swój niebywały talent kompozytorski, wokalny i producencki. To unikalny projekt, styl którego artystka sama określa jako "Fantasy". Tu można usłyszeć elementy Folk, Jazz i Progressive-Rock, a ciekawa i nietypowa harmonia w przeplataniu z unikatowymi pomysłami muzycznymi pozwala stwierdzić, że czegoś takiego na rynku muzycznym jeszcze nie było.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.