Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

DKF "Sokół" film pt. "Mężczyzna imieniem Ove".

start 21.09 godz. 18:30

Starogardzkie Centrum Kultury

Lokalizacja: Starogard Gdański, Al. Jana Pawła II Nr 3

21 września 2017 r.
godz. 18:30
Kino "Sokół"
Bilety 5, 10 i 12 zł

Dyskusyjny Klub Filmowy "Sokół" zaprasza na po wakacyjne spotkanie 21 września br. o godz. 18:30 do kina "Sokół" i projekcję filmu szwedzkiego pt. "Mężczyzna imieniem Ove". Bilety w cenie 5 zł - młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł - studenci UTW, 12 zł - bilet normalny.

Ten szwedzki komediodramat był nominowany do OSCARÓW 2017 w dwóch kategoriach. Został nagrodzony statuetką dla najlepszej europejskiej komedii na ostatniej gali ENF we Wrocławiu.

Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę... Film zebrał tuziny wyróżnień i entuzjastycznych recenzji na całym świecie. Krytycy najczęściej porównują dzieło Hannesa Holma z "Gran Torino" Clinta Eastwooda, ale także z "Forrestem Gumpem", "Schmidtem" czy "Lepiej być nie może". Niezwykle poruszająca, zabawna i wciągająca oda do zwykłego życia.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.