×
Piątek, 21.09.2018, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
 

Dzień Kobiet w Zblewie. Cygańska muzyka i tłumy pań!

Podziel się:
Oceń:
15.03.2018, 12:33

Tegoroczny koncert z okazji Dnia Kobiet w Zblewie był pewnością największą, najbardziej kolorową i rozśpiewaną imprezą tego typu w całym regionie! Wzięło w nim udział prawie 800 Pań!

Koncerty z okazji Dnia Kobiet to już w Zblewie tradycja. W ubiegłych latach dla mieszkanek Zblewa wystąpili m.in. Anna i Romuald Spychalscy czy Przemek Radziszewski, którego koncert był pierwszym, zorganizowanym w nowej hali widowiskowo-sportowej.  Zeszłoroczna frekwencja zaskoczyła wszystkich! W tym roku było podobnie. Gwiazdą wieczoru był Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni, a wejściówki na koncert rozeszły się błyskawicznie! Organizatorzy zwiększyli więc pierwotną liczbę miejsc, aby jak najwięcej Pań mogło wziąć udział w tym wydarzeniu. 

I tak na czwartkowym koncercie w Zblewie tutejsza hala widowiskowo-sportowa była wypełniona po brzegi - bawiło się tu prawie 800 Pań (którym czasem towarzyszyli Panowie). Przez ponad 2 godziny Zblewo tętniło radosną, cygańską muzyką i świetną zabawą! Panie były zachwycone, bo któż nie kocha cygańskiej muzyki, tańców i przepięknych strojów – zwłaszcza kolorowych sukien! Wszystko to można było podziwiać na zblewskim koncercie, a Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni stworzyli przepiękne widowisko. Czardasze, ballady, romanse oraz pieśni o miłości, zgodzie, przemijaniu i odwiecznej tęsknocie Romów za wędrówką i wolnością... - wszystko to mogliśmy wczoraj usłyszeć podczas koncertu. A kiedy zabrzmiały największe przeboje cygańskiej muzyki - publiczność śpiewała wraz z artystami!  Były też muzyczne niespodzianki jak ... "Oczy zielone" - czyli hit Zenka Martyniuka w cygańskiej interpretacji. Prawdziwy zachwyt i wielkie brawa publiczności wzbudziły także pełne pasji, energii i kolorów cygańskie tańce, zwłaszcza gdy na scenę wychodziła piękna Carmen - jedna z największych gwiazd zespołu Don Vasyla. Jednym słowem - scena wypełniona była po prostu radością życia!

A to nie koniec niespodzianek! Przypomnijmy, iż gospodarzem spotkania i inicjatorem koncertu był wójt gminy Zblewo Artur Herold. I to właśnie on, wraz z sekretarzem gminy Danielem Szpręgą, przy skocznym akompaniamencie cygańskiej orkiestry odśpiewał Paniom tradycyjne „Sto lat”. A po koncercie Panowie (wśród których nie zabrakło także naszych druhów strażaków z OSP Zblewo) obdarowali wszystkie Panie pięknymi tulipanami. Panie nie kryły radości i pięknego uśmiechu!
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mądrala
mądrala 8.06.2018, 18:49
Któryś chyba się zakochał w Pani Carmen. Bogu dzięki kolejny z setki wielbicieli. Brawo dla Pani Carmen , że potrafi ze stoickim spokojem zignorować te ochy i achy, Cóż prawdziwa artystka i profesjonalistka.
Gość
Gość 15.03.2018, 20:16
No ,no PAN Wójt szasta publicznymi pieniędzmi. Zapoznajcie się z wydatkami jakie gmina poniosła na różne ogłoszenia w gazetach od grudnia 2014 do stycznia 2018 to kwota ponad 300 tysiący złotych.
Informacje na stronie gloskociewia.
Ludzie narzekają na stan dróg a on wydaje na sprawy drugoplanowe.