2011-09-09 09:28:44
Gazeta Kociewska

Nieletni wandale dewastowali pałac

STAROGARD. W wyniku przestępczej działalności wandali zniszczony został XIX-wieczny pałac mieszczący się w miejscowości Nowa Wieś Rzeczna. Powstałe z tego tytułu straty opiewają na kwotę 30 tys. złotych.
Wczoraj policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali w tej sprawie 3 nieletnich, którzy rozbijali szyby w oknach. Wandale wpadli na gorącym uczynku.  Nieletni w wieku od 12 do 16 lat byli nietrzeźwi. W ich organizmie stwierdzono blisko promil alkoholu. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie nieletnich wandali.

W minioną środę dzielnicowi ze Starogardu Gdańskiego zdobyli informację o dewastacji XIX wiecznego pałacu. Znajdujący się w Nowej Wsi Rzecznej budynek miał być niszczony przez nieletnich. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia.  W wyniku podjętych w tej sprawie czynności mundurowi zatrzymali 3 osoby w wieku od 12 do 16 lat. Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego rozbijali szyby w oknach zabytkowego obiektu. Dodatkowo okazało się, że młodzi wandale byli pijani. W ich organizmie stwierdzono blisko promil alkoholu. Nieletnich przekazano rodzicom. Obecnie policjanci z Zespołu ds. Nieletnich wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Ponadto mundurowi sprawdzą w jaki sposób nieletni weszli w posiadanie alkoholu. Niebawem sprawa trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie nieletnich wandali.

Ocena

Autor: (pm) Źródło: Gazeta Kociewska

Polecamy

Dodaj nowy komentarz
Dodając komentarz akceptujesz Zasady komentowania artykułów i Regulamin.

Komentarze (0)

Dodaj nowy komentarz

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze naruszające Zasady komentowania artykułów lub Regulamin będą usuwane.
.

2016

02

10

środa

Starogard Gd.
przewaga chmur
6.1°C
.
.
.


.